Збереженя внутрішнього балансу? Частина 3

Продовжуємо цикл правил для збереження внутрішнього балансу. Одними з основних правил є:

Правило №7.

Вбий дракона.

Не потрібно боятисяНа шляху до розвитку, успіху, щастя нас стримує жахливий дракон - страх. Ми боїмося труднощів і невдач, визнати свої справжні почуття і емоції, боїмося, що нас не зрозуміють, не полюблять. Боїмося відкрити світу свої бажання і наміри. Але це слабка позиція. Правильно - піднятись над ситуацією, змусити її працювати на нас. Потрібна допомога - попроси, сумніваєшся - спитай, закохався - зізнайся, відчуваєш гнів, незгоду - скажи, не тримай у собі. Негативна ситуація або емоція - це дракон, який управляє тобою, не дає вільно діяти і жити наповну. Назви дракона на ім'я - і він втратить половину своєї сили, визнай свою емоцію, свій страх, переступи через нього - і дракон буде переможений. Я проходжу через такі ситуації так: уявляю собі найгірший варіант розвитку подій (мене не зрозуміли, не підтримали, відмовили, підвели), намагаюсь відчути свій стан; потім прокручую в голові найкращий сценарій, налаштовую себе, що саме так і буде. Тепер поразка мені не страшна, я її вже відчула і пережила, але готую себе до успіху.

Правило №8.

Ніхто не ідеальний.

Будьте собоюНіхто. Ні ви, ні я. І з цього випливає кілька чудових висновків:

  • 1) будьте собою, не намагайтесь здаватись іншими, кращими. Наша неідеальність робить нас більш привабливими, зрозумілими, ближчими, ніж намагання виглядати "людиною у білому пальто". Більше того, і позитивні, і негативні риси характеру та зовнішності можуть бути основою харизми.
  • 2) вчинки інших людей походять від їх світогляду, їх характеру, їх недоліків або переваг. Тому те, як інші поводяться з нами - як розмовляють, що думають, як сприймають, підтримують, зраджують, радіють, заздрять, турбуються, зневажають - це все про них, а не про нас. Якщо хтось причинив нам біль - це тому, що ця людина по-іншому не вміє, такий у неї досвід, так її навчили. Можливо, у цієї людини такий мішок проблем, що нам і не насниться! А тому у нас немає причин псувати з цього приводу свій настрій. Якщо для вас ця людина важлива - поясніть їй, допоможіть. Якщо ні - йдіть своєю дорогою, не витрачайте час на другорядні речі
  • 3) кожен має право на помилку. Треба бути добрими до інших: прощати помилки. А до себе потрібно бути ще добрішими))
  • 4) набір наших рис характеру і звичок, наша зовнішність і думки - це все можна змінити. Не на 100%, але у значній мірі. Тому працюємо, не лінуємось!

Правило №9.

Роби паузи.

Зробіть паузуЦе прекрасно, якщо ти бачиш ціль. Прекрасно, якщо ти рухається до неї. Але так не може бути завжди. Наші батарейки потребують підзарядки. Побути на самоті, полежати, подивитись на природу, почитати книгу, випити каву наодинці чи з друзями - це не лінь. Це необхідна умова відновлення, запуску творчого процесу, розвитку. Головне - знайти свій спосіб поповнення енергії! А ще в такі моменти до мене приходять найкращі ідеї. Я наче виловлюю їх з повітря. Мабуть, у щоденних справах ми не помічаємо нових можливостей і сприятливих сигналів. І лише сповільнюючись, можемо побачити і відчути щось незвичайне та важливе.

Якщо Вам самостійно важко досягти внутрішнього балансу? Не знаєте як правильно застосувати наведені правила. Звертайтесь до кваліфікованого психолога. Ми завжди раді допомогти Вам.