Внутрішній баланс або як досягти рівноваги

Закон рівноваги в людині проявляється через помірність, мудрість - знання міри речей, «розум + міра», розуміння законів життя, усвідомленість. Завдяки дотриманню закону рівноваги людина стає більш ефективною, внутрішньо збалансованою і має гармонію в своєму житті.

Адже будь-яка крайність - порушує баланс, блокує розвиток, веде до зривів і до руйнувань. «Якщо ви натягне струну надто сильно - вона порветься, якщо занадто слабо - не пролунає» - говорить народна мудрість. То як же досягти внутрішнього балансу?

Правило №13.

Допоможи іншим дотягнутись до зірки.

Ведіть інших до метиЦе так зручно: якщо хтось візьме за ручку, пожаліє тебе, бідного котика, розкаже що робити, ще й візьме на себе відповідальність за результат. Але це картинка з дитинства. А ми - дорослі. І усі перераховані вище дії тепер мусимо робити самі. Більше того, тепер наша черга брати когось за ручку)). Але це тільки перша сходинка. У житті кожного з нас була людина (або люди), які спонукали до кращого, які змінили наше уявлення про світ, які своїм прикладом показали, що неможливе - можливо. І цю естафету ми просто зобов'язані передати далі. Що таке успіх? Це не просто дотягнутись до зірки. Це показати іншим: як дотягнутись до зірки. Покажи тим, хто тільки на початку свого шляху, як можна стати кращим, як можна не зламатись під тиском проблем, як знайти сили піднятись після важкого падіння, як знайти вихід із складної ситуації, як не втрачати мотивацію і віру у себе на довгій дистанції. Покажи, стань прикладом, поділись досвідом. Переверни чийсь світ!

Правило #14.

Навіть медаль має два боки.

Внутрішній балнс людини Ми намагаємося бути успішними, виділитися з натовпу, навіть стати лідерами. А чи готові ми до того, що буде потім? Чи достатньо ми міцні, щоб це "потім" не зруйнувало нашу сутність? Тому що бути кращими - це не тільки досягнення, щастя і слава. Там, на вершині, так мало місця! Там ми повинні бути готові до самотності. До самостійності. До підкорення нових вершин, після перепочинку. Кожна подія у житті, кожне надбання, перемога, власність – щось додає, а щось віднімає. Тому коли мріємо, плануємо – важливо розуміти наслідки, зважити свої можливості.

Правило №15.

Навчись казати "Ні!" або як не купити собі сідло.

Як навсчитися говорити НІДля побудови стосунків, досягнення успіху є два важливих слова: "Так" і "Ні". Але "Так" ми вміємо користуватись, погоджуючись з коханими, дітьми, керівниками, друзями. Часом, тому що дійсно згодні, часом, щоб зекономити час, уникнути несуттєвих обговорень. Ще ми із задоволенням кажемо "Так" цікавим подіям і враженням, новому приємному досвіду. З "Ні" складніше. Чомусь боїмось реакції інших на це слово. Боїмось, що сприймуть як образу. Не наважуємось висловити власну думку. В результаті ображаємось самі. Страждаємо від несправедливості, від необхідності приміряти на себе роль, яку нам придумали інші. І що найгірше - ситуація з несказаним "Ні!" має здатність повторюватись безліч разів. Не відмовились від безглуздих доручень, невигідних пропозицій - вони знайдуть вас знову. Не вжили заходів проти людини, яка кидає тінь на вашу репутацію, порушує правила, шкодить вашому бізнесу, гальмує ваші проекти - ситуація повториться. Важливо: сказати "Ні!" одразу. Як тільки відчули дискомфорт, незгоду, фальш. За другим разом ситуація перетвориться на звичну, і відмовити буде тільки складніше. Англійці мудро застерігають від подібної ситуації: "якщо тебе двічі назвали конякою, піди і купи собі сідло"!

Не чекайте швидких результатів. Будьте готові до дрібних промахів. Колючки на стежці до гармонії теж будуть. Чи відчуваєте, що потрібна допомога? Зверніться до грамотного психолога. Все вдасться!